O Nas

MIKROSERWIS - firma z 23 letnią historią ! :)

Początki działalności to rok 2000, w którym powstał nowoczesny Salon Komputerowy na mapie Koszalina. Można było w nim kupić dowolnie wybrany sprzęt komputerowy oraz zlecić usługę informatyczną. Wraz z upływem lat oraz wzrostem sprzedaży komputerów, laptopów, serwerów i rozwiązań sieciowych, coraz częściej pojawiali się klienci biznesowi i instytucjonalni. Następował dynamiczny wzrost zainteresowania „Outsourcingiem IT”, co pozwoliło podjąć decyzję o wygaszaniu działalności detalicznej (Salonu Komputerowego), w miejsce czego firma zaczęła specjalizować się w informatyzacji przedsiębiorstw i instytucji. Za aktywność na rynku, Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa przyznała firmie nagrodę „Koszaliński Denar 2004”, a Naczelna Organizacja Techniczna wręczyła statuetkę „Usługa Roku 2005”. W kolejnych latach MIKROSERWIS wdrażał coraz więcej systemów wspomagających zarządzanie (Comarch ERP), informatyzował kolejne przedsiębiorstwa oraz zawierał coraz więcej umów na Outsourcing IT. Przyszedł też czas na tworzenie własnych rozwiązań informatycznych, co zaowocowało wydzieleniem rozwojowego startupu o nazwie „Business Software”, który obecnie jest prężną spółką, tworzącą specjalistyczne oprogramowanie (głównie dla branży produkcyjnej) oraz świadczącą usługi doradcze i rozwojowe.

Obecnie MIKROSERWIS, jako Biznesowy Partner Informatyczny, obsługuje informatycznie blisko 200 firm, w których funkcjonuje tysiące komputerów, setki serwerów a na swoim koncie ma ponad 350 projektów wdrożeń systemów Comarch ERP oraz setki projektów z zakresu rozwiązań serwerowych i sieciowych. Wśród klientów dominują przedsiębiorstwa produkcyjne, biura rachunkowe i firmy handlowe oraz instytucje. Wyróżnikami firmy są nie tylko: doświadczenie i wynikająca z niego jakość, ale również skuteczne doradztwo i bezpieczeństwo informatyczne.

23 lata rozwoju firmy powoduje, że MIKROSERWIS jest dzisiaj znaną marką, którą reprezentuje zespół doświadczonych, certyfikowanych w wielu dziedzinach, ekspertów IT. MIKROSERWIS jest partnerem biznesowym firm: ComArch, Microsoft, GData, Eset, Lenovo, HP, Dell, Synology, QNAP, Saldeo Smart, Ever oraz wielu innych dostawców sprzętu, oprogramowania i usług IT. Firma jest wyjątkowo aktywna społecznie, ponieważ angażuje się w wiele inicjatyw i akcji charytatywnych, promuje lokalny patriotyzm gospodarczy oraz wspiera lokalny sport. Twórca i współwłaściciel MIKROSERWISU, Robert Bodendorf, jest jednocześnie współinicjatorem takich organizacji, jak: Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Północna Izba Gospodarcza w Koszalinie oraz nieformalna grupa Made in Koszalin. Z kolei drugi współwłaściciel i prezes firmy, Jakub Talewski, realizuje swoje zamiłowanie do piłki nożnej, aktywnie wspierając działalność Klubu Sportowego Gwardia Koszalin. Firma udziela się również w Klastrze ICT Pomorze Zachodnie oraz wspiera kilka inicjatyw, zachęcających do tworzenia nowych przedsiębiorstw w regionie.+ Referencje

Listę referencyjną oraz dane kontaktowe osób, które mogą potwierdzić nasz profesjonalizm, a także korzyści wynikające ze współpracy z firmą MIKROSERWIS, z ogromną przyjemnością przedstawimy Państwu podczas spotkania w wyznaczonym przez Państwa terminie.+ Jesteśmy Partnerem

Wieloletnia obecność na rynku zaowocowała współpracą z kluczowymi dostawcami rozwiązań informatycznych w Polsce i na świecie.

MIKROSERWIS to:

Partner Microsoft

Partner Microsoft

Partner Comarch

Partner Comarch

Partner Business Software

Partner Business Software

Złoty Partner GData

Złoty Partner GData

Partner Synology

Partner Synology

Partner Qnap

Partner Qnap

Partner Ever

Partner Ever

Partner SaldeoSmart

Partner Saldeo+ Kariera

Dołącz do nas!

Czekamy na osoby, dla których praca nie stanowi wyłącznie obowiązku, ale może być pasją, szukające rozwoju, ceniące kontakt z ludźmi.

Obecnie brak ofert pracy. Jeśli chcesz do nas dołączyć, prześlij CV na adres rekrutacja@mikroserwis.pl.